20 NİSAN’A KADAR SÜRECEK İTÜ GATE ABD HAZIRLIK KAMPI BAŞLADI! 1 dakikada okunabilir

20 NİSAN’A KADAR SÜRECEK İTÜ GATE ABD HAZIRLIK KAMPI BAŞLADI! 1 dakikada okunabilir

14 Mart Salı günü ilk oturumla başlayan ABD Hazırlık Kampı, her hafta iki buluşmayla 20 Nisan’a kadar devam edecek. Bu sürecin amacı şirketleri ABD pazarına en küçük detaya kadar hazır hale getirebilmek. Bu kapsamda şirketlerin ABD’de pazar dinamikleri, iş yapış şekilleri, sosyal yaklaşımları hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi sahibi olması sağlanırken şimdiden müşteri ve yatırımcı toplantıları ayarlamaları, şirket sunumu ve web sitelerini güncel hale getirilmeleri hedefleniyor.

ABD Hazırlık Kampı’na İTÜ GATE ile Amerika’ya gidecek 9 şirket toplantılara birlikte katılıyor. Tüm şirketler toplantının başında kaydettikleri gelişmeleri ve bir sonraki toplantıya kadar belirledikleri hedefleri açıklıyor ve mentorlarından geri bildirim alıyor. Böylece tüm şirketler bir etkileşim ortamında birbirlerinden de yeni bilgiler öğrenme fırsatı elde ediyor.

ABD Hazırlık Kampı toplantılarına İTÜ GATE mentorlarının yanı sıra her hafta farklı bir konuk da katılıyor. 14 Mart günü düzenlenen ilk oturumda ScaleX Ventures’dan Dilek Dayınlarlı Amerika’da müşteri ve yatırım arayışı sürecinde nelere dikkat etmek gerektiğine vurgu yaparken 16 Mart Perşembe günü düzenlenen oturumda ise String Ventures’tan Emrah Yalaz, ABD’ye gitmeden önce şirketlerin yapması gereken hazırlıkları anlattı.

Önümüzdeki hafta düzenlenecek iki oturuma ise Monitise’dan Fatih İşbecer ve daha önce İTÜ GATE sürecini deneyimlemiş ve bir başarı hikayesine imza atmış olan LA Software’in kurucu ortaklarından Çağdaş Yıldız konuk olacak.