ABD’de 3 Haftada Satış Yapmak: 9. Dönem Innogate Firması Select Bilişim Anlatıyor 3 dakikada okunabilir

ABD’de 3 Haftada Satış Yapmak: 9. Dönem Innogate Firması Select Bilişim Anlatıyor 3 dakikada okunabilir

9.Dönem Innogate firmalarından Select Bilişim, sadece 3 haftada ABD’de satış gerçekleştirdi. Select Bilişim CEO’su Gökhan Girgin global pazara açılma sürecini anlattı.

Satış süreci nasıl gerçekleşti?

Select Bilişim CEO’su Gökhan Girgin

“Müşterilerle ilk temasa Innogate Türkiye eğitimleri sırasında geçmeye başladık. Eğitimler sırasında öğrendiğimiz mail ve sosyal ağlar üzerinden müşteriye erişim taktikleri ile kontakt listesi oluşturup Innogate mentorlarının öğrettiği yöntemlere dayanarak yarattığımız mail şablonları ile potansiyel müşterilere ulaşmaya başladık.

Atılan maillere 1 ay içerisinde geri dönüşler almaya başladık. Sözleşme imzaladığımız firmayla Türkiye’de telefon görüşmesi ile başlayan satış kapama sürecimiz, firmanın hali hazırda kullandığı Select rakibi ürünle ilgili problemlerini anlamaya odaklı olarak devam etti ve firmanın aktardığı problemlere ilişkin Select’in getirdiği çözümler ortaya kondu.

 

ABD’de yüz yüze yapılan müşteri görüşmesinde demo gerçekleştirildi ve toplantıda fiyat ve genel şartlar üzerine el sıkıştık. Müşteri firma indirim isteyince, yine Innogate mentorlarından aldığımız taktikler ile indirim karşılığında sözleşme süresini uzatma ve referans müşteri yönlendirilmesi şartları konusunda mutabık kaldık ve sözleşme imzalayarak ABD’deki ilk satışımızı gerçekleştirdik.

Aynı yöntemle 2 firmaya daha eriştik ve deneme ürünün kullanılması üzerinde anlaşma sağladık. Yakın zamanda bu iki müşterinin de satışa dönüşmesini umut ediyoruz.”

Select Bilişim’in gözünden Roundtable Günü!

Select Bilişim Hakkında:

Select Bilişim, 24 yıldır lojistik sektörü için tüm süreçleri kapsayan yazılımlar üreten bir firmadır. Ürettikleri yazılımlar bulut tabanlı olup kiralama modeli ile müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Select Optimus, yazılımın yanında danışmanlık hizmeti de vermektedir.