ABD’de Satış Yapmak 3 dakikada okunabilir

ABD’de Satış Yapmak 3 dakikada okunabilir

Innogate olarak Türkiye’nin başarılı ve inovatif şirketlerinin, dünyanın en büyük ve en rekabetçi pazarlarından biri olan ABD’ye açılmak konusunda destekleyici ve hızlandırıcı rol üstleniyoruz. Bu rolü üstlenirken firmalara farklı olanaklar sunuyoruz.

Bu olanakların sunulmasındaki en önemli nokta ise her döneme katılabilecek şirket sayısının sınırlı olması. Böylece her şirketin stratejisine, ürününe ve pazarına çok daha derinlemesine odaklanmak mümkün hale geliyor.

Derinlemesine odaklandığımız noktalardan biri de satış koçluğu (sales coach). Ürününüz, stratejiniz, ekibiniz ne kadar iyi olursa olsun esas başarmanız gereken satış yapmak. Dolayısıyla satış koçluğu da Innogate programının öncelikli konularından biri.

Innogate’in “Satış Koçluğu” desteğinin can alıcı noktası, her Innogate firmasının kendi sektöründe ABD’de benzer satış deneyime sahip olan kişiler tarafından birebir koçluk desteği alıyor olması. Yani firmalar genele yayılmış prensipler ya da taktikler üzerinden değil; birebir kendi ürünleri, pazarları ve ihracat stratejileri üzerine özelleştirilmiş bir satış koçluğuna erişebiliyor.

Türkiye’de start alan programda firmalar mentorlardan ön bilgiler alıyor, Amerika‘ya adım attıklarında ise bu pazarda yılların tecrübesine sahip mentorlarla özelleştirilmiş koçluk süreci başlıyor.

 

Innogate’in sağladığı birebir satış koçluğunun faydalarını Innogate ile ABD pazarına adım atmış firmalardan dinleyebilirsiniz;

Serdar Yılmaz

T4E, Müşteri İlişkileri Direktörü

Satış koçumuz sektörü çok iyi bilen ve partnership şeklinde ilerleyebilecek bir fırsat aslında bizim için.

Damla Manav

Securezi, Marketing Yöneticisi

Sales koçumuz, bize yeni fikirler ve yeni lead’ler önerdi. Ve kendimizi o alanda geliştirmeye başladık.

Serkan Yerdan

Smartclass, COO

Burada öğrendiklerimizden bir tanesi, rakiplerimizden ne kadar farklı olduğumuz. Hem eksiklerimiz hem farklı olduğumuz noktalardı. Bu şekilde Sales Coach’umuzun da desteğiyle birkaç tane warm introduction alarak demomuzu bırakabildik.

Alim Erdoğan

Securezi, CEO & Kurucu Ortak

Burada satış koçumuzla olan görüşmeler Amerikalıların bakış açıları, bizim şirketimize katkıları gerçekten çok büyük. Innogate ticarileştirir.