AloTech, 3 Milyon Dolar Yatırım Aldı 2 dakikada okunabilir

AloTech, 3 Milyon Dolar Yatırım Aldı 2 dakikada okunabilir

Innogate firmalarımızdan AloTech, Collective Spark’ın liderlik ettiği yatırım turunda 3 milyon dolarlık yatırım aldı. Collective Spark’ın en büyük yatırımcı olduğu yatırım turuna, TechOne Venture Capital ile birlikte melek yatırımcılardan Nevzat Aydın, Alp Saul, Galip Selçuk ve Kerim Kotan katıldı. Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu olan AloTech, bu yatırım ile birlikte mevcut durumda 27 ülkeye ulaşan global operasyonlarını daha da büyütmeyi ve Kuzey Amerika pazarında güçlenmeyi hedefliyor.

2012 yılında Cenk Soyak ve İdris Avcı tarafından kurulan ve beş kişilik bir ekiple faaliyetlerine başlayan, 2019 yılında Korhan Erçin’in ortaklar arasına katıldığı AloTech, dünyanın farklı ülkelerinden 102 çalışanıyla 600’ü aşkın müşteriye hizmet veriyor. AloTech’e bugüne kadar Nevzat Aydın, Ata Uzunhasan ve Mediterra Capital ortaklarından Cenk Coşkuntürk gibi sektörün önde gelen isimleri yatırım yaptı.

Yeni yatırımla ilgili konuşan AloTech Kurucu Ortağı Cenk Soyak, “Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu olarak, kurulduğumuz günden itibaren bu topraklardan çıkarak yurt dışına teknoloji ihraç eden, yeni nesil çözümler geliştiren bir şirket olmayı hedefledik. Bu yaklaşımla global arenadaki gücümüzü her geçen yıl artırarak, 27 ülkede hizmet vermeye başladık. Şimdi yeni yatırım turumuzda aldığımız üç milyon dolarlık yatırımla birlikte başta Kuzey Amerika olmak üzere halihazırda faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz global pazarlarda etkinliğimizi artırmayı ve yeni coğrafyalara ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yatırım aynı zamanda Türkiye’den dünyaya açılan bir teknoloji unicorn’u olma vizyonumuzun da bir parçası. Bu hedefe doğru ilerlerken bugünlere gelmemizi sağlayan, başarımızın ardındaki müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Collective Spark kurucu ortaklarından Görkem Oktay ise, “Çağrı merkezi alanında bulut tabanlı çözümlerin özellikle Covid-19 ile şekillenen yeni dönemde ön plana çıktığını ve geleneksel çözümlere kıyasla müşteri tarafında hızlı adapte edildiğini gözlemlemekteyiz. Fon olarak sağladığımız yatırım desteğinin; ürün kalitesi ve özellikleri, kolay kurulumu ve esnek fiyat avantajlarıyla Türkiye’de önemli bir noktaya ulaşan AloTech için, uzun süredir yakından takip ettiğimiz güçlü kurucu ekibi liderliğinde yurt dışında büyüme amaçlı itici güç olacağına inanıyoruz” diyerek AloTech’in büyüme potansiyeline dikkat çekti.

Kaynak: https://egirisim.com/2021/08/19/alotech-collective-sparkin-liderlik-ettigi-turda-3-milyon-dolar-yatirim-aldi/