Başarı Hikayeleri

Teknoloji ihracatını arttırmak ve bu toprakların dar geldiği teknolojileri, yani yeni “dış temsilciliklerimizi” hazırlamak amacıyla ortaya çıkan İTÜ ARI Teknokent’in Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı, Türkiye’nin aklını tüm dünyaya açan “kapı” görevi  görmeyi amaçlamaktadır.

Fotoğrafçıların ve video üreticilerinin yüksek hızda ve çözünürlükte fotoğraflama donanımı geliştiren ve fotoğrafçıların işlerini daha kolay ve daha başarılı kılan cihazlar üreten bir firmadır. Firmanın ürünleri hem amatör hem de profesyonel kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir.

 

Miops yeni ürünü Capsule360 ile Kickstarter’da yalnızca 1 günde 75 bin dolara ulaşarak, hedefini üçe katladı.

WalkOVR, oyuncular başta olmak üzere, kullanıcıların oyun ve uygulamalarda fiziksel olarak yürümesine, koşmasına yani hareket etmesine imkan veren bir hareket sistemidir. Giyilebilir bir hareket tanıma sistemi ile fiziksel hareketlere imkan verecek bir mekanizmanın birleşmesinden oluşmaktadır.

 

WalkOVR ise ABD’de geçirdiği 1 aylık süreç geride kalmadan ilk satışını gerçekleştirdi.

GmPly, interaktif video e-öğrenme platformudur. Eğitim şirketleri ve bağımsız eğiticilerin kendi interaktif eğitim videolarını hazırlayabilmelerini sağlayan bir SaaS altyapısına ve bu eğitimleri pazarlayabilmelerini sağlayan marketplace’i barındıran bir SEM sunmaktadır.

 

Innogate 2018 firmalarından GmPly, ABD sürecinde adımlarını hızlandırarak yalnızca 2 hafta içerisinde Sarar Amerika ile anlaşma yaptı.

Invent, perakende satın alma planlaması, envanter yönetimi, indirim optimizasyonu ve tedarik zinciri yönetimi konularında özelleşmiş bir iş analitiği şirketidir.

 

Invent, Innogate sayesinde 2015 yılının ikinci çeyreğinde 3 binin üzerinde mağazaya sahip ilk ABD’li müşterisiyle çalışmaya başladı ve bugün cirosunun yüzde 15’i ABD’den geliyor.

Monument, resim ve videoların tek bir yerde depolanarak otomatik organize edilmesini sağlayan bir akıllı depolama ürünü sunar.

 

Monument, 900K $ ile Kickstarter’da en fazla fon toplayan Türk girişimi unvanını kazandı ve ACT Venture Partners öncülüğünde 1,4M $ yatırım aldı. Kaliforniya’da perakende satışlarına devam ediyor.

UrbanStat platformu ile sigorta, gayrimenkul ve mekansal analitik sektörlerinde büyük kurumların maliyetlerini düşürmeyi hedefler.

 

Program ile Amerika’ya açılan Mekansal İşler, UrbanStat platformu ile 500k $ yatırım alarak işini büyütme fırsatı elde eden firmalar arasında yer aldı.

Logiwa, global liderlerden küçük işletmelere kadar yelpazedeki şirketlere uluslararası tedarik zinciri yönetimi hizmeti sunan ve şirketlerin maliyetlerini optimize etmesini, karlılıklarını artırmasını ve hızlı değer yaratımını sağlayan uzman çözümler sunar.

 

Innogate firmalarından Logiwa, tedarik zinciri yönetimine getirdiği farklı yaklaşımıyla ABD pazarına Chicago’dan girerek, yüzlerce müşteriye ulaştı.

Wordego, internet reklamcıları ve web yayıncılarının gerçek zamanlı dijital reklam alışverişi yapabilmelerini sağlayan bir online reklam ağı sunar.

 

Wordego’nun cirosunun yüzde 80’i ABD’den geliyor.

SBS arıcılık ürünleri alanındaki akademik ve sektörel birikim ve deneyimleri ile BEEO marka Propolis, Arı Sütü, Polen ve Bal gibi arıcılık ürünleri üretmektedir.

 

SBS 1.3 Milyon € yatırım aldı, New York’ta 120 mağazaya girdi; Boston, San Francisco’da da perakende satış noktası bulunuyor ve cirosunu 5 kat artırdı.

AVCR firması mobil video alanında yenilikçi teknolojiler ve çözümler geliştirmek üzere kurulmuştur. H.265 video standardının etkin kullanımı konusunda teknolojiler geliştiren firma aynı zamanda inovatif sinyal işleme teknikleri kullanarak eğlenceli mobil uygulamalar da geliştirmektedir.

 

Avcr Funimate dünyada 5 milyon kişi tarafından kullanılıyor. App Store’da 100 ülkede 1 numaralı app seçildi.

E-ticaret ve içerik sağlayıcı firmaların ziyaretçilere özel kampanyalar ve ürünler sunmasına yardımcı olan yazılımlar üretir.

 

Segmentify kuruluşundan bugüne kadar almış olduğu yatırım miktarı 1 Milyon Euro’nun üzerine çıkmış oldu.

Hızlı tüketim ürünleri alanında mobil saha satış otomasyon platformları ile firmaların saha operasyonlarında daha verimli çalışmalarına olanak tanır.

 

Innogate Program’ı kapsamında doğru bağlantılara ulaşan Repzone New York’ta çalışmalarını sürdürüyor.