Başarı Hikayeleri

Önceki 5 INNOGATE döneminde toplamda 80 firma eğitim programından faydalanmış ve   40    firma ABD sürecine katılmıştır.  40 firmadan 23’ü aktif olarak ABD’deki faaliyetlerine devam etmektedir.

5 Dönem boyunca Türkiye aşamasına kabul edilen firmalar 525 saat danışmanlık, 275 saat birebir mentorluk ve 300 saatlik eğitim almış, ABD aşamasına kabul edilen firmalar ise toplamda 160 saat eğitim ve 440 saatlik birebir mentor görüşmelerine katılma şansı elde etmiştir.

Monument, 900K $ ile Kickstarter’da en fazla fon toplayan Türk girişimi unvanını kazandı ve ACT Venture Partners öncülüğünde 1,4M $ yatırım aldı. Kaliforniya’da perakende satışlarına devam ediyor.

Program ile Amerika’ya açılan Mekansal İşler, UrbanStat platformu ile 500k $ yatırım alarak işini büyütme fırsatı elde eden firmalar arasında yer aldı.

Innogate firmalarından Logiwa, tedarik zinciri yönetimine getirdiği farklı yaklaşımıyla ABD pazarına Chicago’dan girerek, yüzlerce müşteriye ulaştı.

İş analitiği girişimi Invent, Innogate sayesinde, 2015 yılının ikinci çeyreğinde 3binin üzerinde mağazaya sahip ilk ABD’li müşterisiyle çalışmaya başladı ve bugün Invent’in cirosunun %15’i ABD’den geliyor.

SBS 1.3 Milyon € yatırım aldı, New York’ta 120 mağazaya girdi; Boston, San Francisco’da da perakende satış noktası bulunuyor ve cirosunu 5 kat artırdı.

Avcr Funimate dünyada 5 milyon kişi tarafından kullanılıyor. App Store’da 100 ülkede 1 numaralı app seçildi.

Segmentify kuruluşundan bugüne kadar almış olduğu yatırım miktarı 1 Milyon Euro’nun üzerine çıkmış oldu.

Innogate Program’ı kapsamında doğru bağlantılara ulaşan Repzone New York’ta çalışmalarını sürdürüyor.