Başarı Hikayeleri

Teknoloji ihracatını arttırmak ve bu toprakların dar geldiği teknolojileri, yani yeni “dış temsilciliklerimizi” hazırlamak amacıyla ortaya çıkan İTÜ ARI Teknokent’in Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı, Türkiye’nin aklını tüm dünyaya açan “kapı” görevi  görmeyi amaçlamaktadır.

Miops yeni ürünü Capsule360 ile Kickstarter’da yalnızca 1 günde 75 bin dolara ulaşarak, hedefini üçe katladı.

WalkOVR ise ABD’de geçirdiği 1 aylık süreç geride kalmadan ilk satışını gerçekleştirdi.

Innogate 2018 firmalarından GmPly, ABD sürecinde adımlarını hızlandırarak yalnızca 2 hafta içerisinde Sarar Amerika ile anlaşma yaptı.

Perakende şirketlerinin tedarik yönetimine odaklanan iş analitiği girişimi Invent, Innogate sayesinde 2015 yılının ikinci çeyreğinde 3 binin üzerinde mağazaya sahip ilk ABD’li müşterisiyle çalışmaya başladı ve bugün cirosunun yüzde 15’i ABD’den geliyor.

Monument, 900K $ ile Kickstarter’da en fazla fon toplayan Türk girişimi unvanını kazandı ve ACT Venture Partners öncülüğünde 1,4M $ yatırım aldı. Kaliforniya’da perakende satışlarına devam ediyor.

Program ile Amerika’ya açılan Mekansal İşler, UrbanStat platformu ile 500k $ yatırım alarak işini büyütme fırsatı elde eden firmalar arasında yer aldı.

Innogate firmalarından Logiwa, tedarik zinciri yönetimine getirdiği farklı yaklaşımıyla ABD pazarına Chicago’dan girerek, yüzlerce müşteriye ulaştı.

Wordego’nun cirosunun yüzde 80’i ABD’den geliyor.

SBS 1.3 Milyon € yatırım aldı, New York’ta 120 mağazaya girdi; Boston, San Francisco’da da perakende satış noktası bulunuyor ve cirosunu 5 kat artırdı.

Avcr Funimate dünyada 5 milyon kişi tarafından kullanılıyor. App Store’da 100 ülkede 1 numaralı app seçildi.

Segmentify kuruluşundan bugüne kadar almış olduğu yatırım miktarı 1 Milyon Euro’nun üzerine çıkmış oldu.

Innogate Program’ı kapsamında doğru bağlantılara ulaşan Repzone New York’ta çalışmalarını sürdürüyor.