Başarıya Giden Yoldaki Engelleri Kaldırmak İçin 3 Öneri 3 dakikada okunabilir

Başarıya Giden Yoldaki Engelleri Kaldırmak İçin 3 Öneri 3 dakikada okunabilir

Profesyonel hayatta başarılı olmak için yapılması gereken tek şey sarı çizgileri takip etmek olsaydı mükemmel olmaz mıydı? Ancak ne yazık ki başarıya giden yolların çoğu fazlaca viraj, rampa ve patika içerir.

Peki, şirketiniz bir engele çarptığında ne olur? Satışlar durağanlaştığında, şirkette moraller düştüğünde ve çalışanların işe heveslerinin kalmadığını fark ettiğinizde ne yaparsınız? Başarıya doğru giden yolda tırmanışını sürdürmek için engelleri nasıl aşabilirsiniz?

Innogate olarak, her koşulda yolunuza emin adımlarla devam etmenizi ve asla vazgeçmemenizi istiyoruz. Bu nedenle de size başarıya giden yolda karşılaşabileceğiniz engelleri ortadan kaldırmak için uygulayabileceğiniz 3 basit önerimiz var:

 

Durumu değerlendirin

Eğer şirketinizde bir şeyler yolunda gitmiyorsa yapmanız gereken ilk şey durum değerlendirmesi yapmaktır. Sorunun ne olduğunu bilmeden sorunu çözemezsiniz. Çoğu zaman problem gerçekten çok küçüktür ve bu genellikle görmezden gelinir. Ancak unutmayın ki görmezden gelinen küçük problemler büyük sorunlar haline gelebilir. Bu nedenle ister çalışanlarınız, ister satıcılarınız ister müşterilerinizle ilgili olsun soruna dönüşebilecek eğilimleri tespit edin. Eğilimler 50 TL’lik bir sorunu 50000 TL’lik bir kabusa dönüştürebilir.

Ana fikir: Başarıya giden yoldaki engeli belirlemek için durumunuzu değerlendirin. Ne olup bittiğini bilmiyorsanız, ortada kaldırılacak bir engel de göremezsiniz.

Olası çözümler üretin

Sorunlar çalışanlara karar vermek için büyük fırsatlar sağlayabilir. Şirketin durumunu değerlendirmek ve olası çözümler üretmek için onları güdüleyebilirsiniz. Bunu yapmak ayrıca şirketinize yeni liderler kazandırmanın da ilk adımı olabilir.

Sorunu çözmeleri için çalışanlara gittiğinizde size pek çok yanıt sunacaklardır. Size önerimiz çalışanlarınızın soruna her açıdan baktığına emin olmanız. Ekibinizin durum değerlendirmek ve mümkün olan en iyi kararı vermek için gerekli tüm bilgilere sahip olmaları gerektiğini unutmayın.

Ana fikir: Çalışanlarınızı şirketinizin yolundaki engelleri ele almaya ikna ederek, işinizi bir üst düzeye taşımaya yardımcı olabilecek güvenilir liderler oluşturun.

Soruna saldırın

Ekibinizle birlikte sorunu tespit edip çözüm bulmaya karar verdikten sonra geriye yapmanız gereken tek şey kalıyor: Soruna saldırmak!

Hiçbir şirket sahibinin en son isteyeceği şey sürekli bir sorun olduğunu ve bunun işine zarar verdiğini düşünmektir. Süreli yinelenen sorunlar veya değişimler, işgücü verimliliğini azaltıp, potansiyel moral düşüklüğüne neden olabilir. Hiç kimse aynı sorunların tekrar tekrar önüne gelmesini ve çözülmemesini istemez.

Ana fikir: Bir şirketin başarısının en büyük etkenlerinden biri, büyüme yolundaki engellerle başarılı şekilde başa çıkabilme yeteneğidir. Yinelenen sorunların veya engellerin işinizi rayından çıkarmasına izin vermeyin.

Innogate olarak ABD pazarında karşılaşabileceğiniz olası engeller karşısında mücadele etmenizi ve yılmadan yola devam etmenizi istiyoruz. Innogate programına katılmak veya daha detaylı bilgi almak için tıklayın.