Dijitalleşmenin Gücünü İhracatta Kullanın! 6 dakikada okunabilir

Dijitalleşmenin Gücünü İhracatta Kullanın! 6 dakikada okunabilir

Dijitalleşme, firmaların teknolojisini ölçeklendirerek dijital sürece taşıması ve iş süreçlerini bu doğrultuda geliştirmesi; müşteri taleplerinden üretim metotlarına dağıtım kanallarından fiyatlandırmaya kadar tüm iş süreçlerini etkilemekte ve değiştirmektedir.

Dünya hızla dijitalleşiyor. Geleneksel süreçlere kıyasla dijitalleşme sayesinde çok daha hızlı bir şekilde yol kat edebilirsiniz. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, seyahat engeli ve sosyal temasın minimuma indirilmesi gibi durumlarda dijitalleşmenin önemi bir kez daha gözler önüne serildi. Bunun yanı sıra, firmanızın iş süreçlerinin devamlılığını sağlamak ve ülke ekonomisine kattığınız değerin sürdürülebilmesi için de dijitalleşme son derece değerli. Dijital dönüşümün avantajlarından tam anlamıyla yararlanarak global pazarda rekabet edebilir; ticari faaliyetlerinizin, iş süreçlerinizin ve yetkinliklerinizin hızlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Dijital Dönüşüm Neden Önemli?

We Are Social 2020 raporuna göre toplam dünya nüfusunun %59’unu internet kullanıcısı, %49’unu sosyal medya kullanıcısı, %67’sini ise mobil kullanıcılar oluşturmakta. Her yıl artış gösteren bu oran, toplam nüfusun %59’unun online olarak da varlığını sürdürdüğünü gösteriyor. Teknoloji çağının içinde yaşadığımız bu dönemde bir firmaya çevrimiçi ulaşamamak aynı doğrultuda o firmanın globalleşmekten de uzaklaştığını göstermekte. Geliştirdiğiniz teknolojiyi global pazara açma noktasında; online erişime açık olmanız ve dijital pazarlamanın bu noktadaki önemini kavramanız son derece önemli. Ancak bu sayede zenginleştirilmiş müşteri deneyimi (geri bildirim toplanarak elde edilen bilgilerle ürün/hizmet geliştirilmesi), karlılık, yeniliklere açık olma, global pazar tecrübesi ve yeni pazarlara erişim gibi avantajlara sahip olabilirsiniz.

 

Dijital Dönüşüm = Ticari Dönüşüm ile Ne Elde Edersiniz?

  • Dijitalden, potansiyel müşterilerinizin ürününüze gösterdiği ilgiyi ve bu ilginin ne yoğunlukta olduğunu analiz ederek yöntemler geliştirebilirsiniz.
  • Dijitalleşme, global hedef kitlenizin geliştirdiğiniz ürüne ya da hizmete anında ulaşmasını, bilgi edinmesini ve farklı seçeneklerinin olduğunu görmesini sağlayacaktır.
  • Dijital iş dönüşümünüzü tamamladığınızda firma performansınızı iyileştirebilir, hedeflerinize ulaşabilir, rekabet gücünüzü arttırabilir; müşteri deneyimi, hedef pazara yakınlık, çift yönlü iletişim, karlılık ve rekabet avantajlarını elde edersiniz.
  • Ekonomik koşullar sebebiyle daralan iç pazardan ziyade global pazarda satış hacminizi arttırarak ihracat geliri elde edebilirsiniz.
  • Zaman ve maliyet tasarrufu sağlayarak müşterilerinize daha fazla ürün ve çözüm sunabilirsiniz.
  • Türkiye’deki iş süreçlerinizle eş zamanlı ve mekândan bağımsız olarak global pazarda iş ortağı veya finansal kaynak bulabilirsiniz.

 

İşinizi Ölçeklendirerek Dijitalleşin, Global Pazardaki Yerinizi Alın

Dijital dünya oldukça hızlı ve dinamikken; firmanızın var olduğunu potansiyel müşterilerinize göstermek için rakiplerinizden ayrışmanız gerekiyor. Dijital pazarlama yöntemlerinin yanı sıra rakip analizinin yapılması ve potansiyel müşteriler nezdinde marka bilinirliğinin olumlu yönde gelişmesi için dijital marka yönetimine dikkat edilmelisiniz. Peki ama nasıl?

Teknolojide İhracatın Sınırlarını Online Innogate ile Kaldırın!

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı olarak; ülkemizin ekonomik kalkınmasının teknolojik gelişim ile mümkün olacağına inanıyor ve Türkiye’deki firmaların ihracat geliri elde etmesini sağlayacak online globalleşme programımız ile firmalarımızın uluslararası bağlantılara erişim, yeni pazarlara açılma, iş modeli ve stratejisi geliştirme fırsatlarını dedike bir ekip ve 360 derece bir içerik ile sunuyoruz. Innogate Online ve Innogate Online Connect ile 2 aşamada globalleşme süreçlerine entegrasyonu sağladığımız firmalarımız için en önemli katkımızın ihracatta sınırları kaldırmak olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Innogate Online ile yeni bir pazara açılma aşamasında strateji belirleme ve hazırlık sürecinize destek oluyor; Innogate Online Connect ile globale açılmaya hazır olan firmanıza potansiyel müşteri ve partnerlere ulaşmanın anahtarını sunuyoruz.

 

Globalleşmenin ilk aşaması “Innogate Online” ile büyüme rehberiniz olmayı vadediyoruz. İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent’in gücüyle, 6 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz 5 haftalık “Innogate Online” ile Türkiye’deki iş süreçlerinizle eş zamanlı olarak dilediğiniz yerden, ihracat kabiliyeti kazanmanızı vadediyor ve bu konuda yol haritası sunuyoruz. 5 haftada toplam 64 saat seminer, 7 saat birebir mentorluk oturumlarını içeren bu program sayesinde sınırları kaldırarak, işinizi ölçeklendirecek ve ihracatın gücüyle büyüyeceksiniz.

5 haftalık “Innogate Online”ı tamamladıktan sonra sizi globale açılan kapı “Innogate Online Connect” ile globaldeki pusulanız olmayı vadediyoruz. “Innogate Online Connect” sürecinde, ABD’de sektörünüze özel belirlenmiş pazar koçu ile ürün-pazar uyumunun yakalanması çalışmalarını yürütecek; global pazarda uzun soluklu varlık kazanabilmek amacıyla potansiyel satış temsilcileri ile görüşecek ve sizin için özel ayarladığımız iş geliştirme toplantıları ile satış süreçlerinizi online olarak hızlandıracaksınız. 7 haftada toplam 32 saat; 15 seminer, 7 adet mentorluk görüşmesi, 5 iş geliştirme toplantısı, pazar koçu toplantısı, ABD’deki 2 potansiyel satış temsilciniz ile tanışma toplantısı gerçekleştireceksiniz.

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı ile sınırlarınızı kaldırın; işinizi dijitalde de büyütün!

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı ile Türkiye’deki iş süreçlerinizle eş zamanlı olarak, dilediğiniz yerde online globalleşme programına dahil olabilirsiniz. Online globalleşme programı sayesinde kıtalar arası mesafeleri kısaltın! İşinizi ölçeklendirerek dijital dönüşüme ayak uydurun, globale açılın ve dünyayı keşfedin. Türkiye pazarında yakaladığınız başarınızı gelin birlikte global pazara taşıyalım.

Program hakkında bilgi almak ve başvuruda bulunmak için linke tıklayın. 

 

Oya Ayanoğlu

Kaynak:

https://www.webtures.com.tr/blog/sozluk/dijital-marka-yonetimi/

https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/tr/Documents/technology-media-telecommunications/turkiyedeki-dijital-degisime-CEO-bakisi.pdf

https://dijilopedi.com/2020-dunya-internet-sosyal-medya-ve-mobil-kullanim-istatistikleri/

https://medium.com/@martha_7987/digital-transformation-and-its-growing-importance-in-the-business-world-dbdff75690a9#:~:text=Digital%20transformation%20makes%20more%20data,between%20different%20teams%20and%20departments.

http://acikerisim.ticaret.edu.tr/xmlui/bitstream/handle/11467/116/Tu%C4%9Fba%20KARAKAYA%20tez.pdf?sequence=1&isAllowed=y

https://hbrturkiye.com/blog/markaniz-online-yonetime-hazir-mi

https://hbrturkiye.com/blog/yikici-dijital-donusumun-yarini-2040