Globalleşmenin dijital ipuçları #1 2 dakikada okunabilir

Globalleşmenin dijital ipuçları #1 2 dakikada okunabilir

Innogate olarak firmalara yurt dışına açılma sürecinde birçok kaynak, ipucu ve kısayol sunuyoruz. Aşağıda firmalara sunduğumuz kaynaklardan biri olan, girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak bazı siteleri bulabilirsiniz. Bunlar ve daha fazlası için Innogate programı sizi bekliyor!

 

Software Advice

Hangi sektörde olursanız olun firmanızın en iyi ve doğru yazılıma sahip olması gerekir. Ancak sektörünüze ait en doğru yazılımı yapan firmayı ya da firmaları bulmak çoğu zaman çok zahmetli olabilir. Sofware Advice, firmanız için en doğru yazılımı yapacak olan firmayı kolayca bulmanızı sağlar. 300’den fazla sektörel kategoriye ek olarak “İş Zekası” ve “Pazarlama Otomasyonu” gibi yazılım uygulamaları üzerinde araştırma ile kullanıcı incelemeleri yapar.  Bu sayede firmanız müşterilerinden iyi dönüşler alırsınız.

Hunter

Sektörde geniş bir network sahibi olmak önemlidir. Ancak networkünüzün sadece kalabalık görünmesi değil aynı zamanda kalireli ve işe yarar da olması gerekir. Peki, hem verimli hem de geniş bir networke nasıl sahip olacaksınız? İşte burada devreye Hunter giriyor. Hunter profesyonel e-posta adresleri bulmanın en kolay yoludur. Bu sayede tanımadığınız ama iyi bir network olacağını düşündüğünün kişilerin e-posta adreslerini kolayca edinebilirsiniz.

Inspectlet 

Web sitenizi ziyaret eden herkes potansiyel müşterinizdir. Potansiyel müşterilerinizi gözlemleyerek sitenizi nasıl kullandıklarını öğrenmek için Inspectlet’i kullanabilirsiniz.  Inspectlet, sitenizi ziyaret edenlerin videolarını kaydeder. Böylece yaptıkları her hareketi görmenizi sağlar. Peki, Inspectlet’i kullanarak ziyaretçilerinizin her hareketi görmek firmanıza nasıl bir yarar sağlar?

Web sitenizi kullananların sitenizi kullanarak aradıklarını nasıl bulduğunu tam olarak görmenizi sağlar. Bu sayede ziyaretçilerin sitenizde dikkatini çeken şeyleri öğrenirsiniz, zihniyetlerini anlar ve dönüş oranlarını artırırsınız.

Yandex Metrica 

Firmanızın hedef kitlesinin tercihlerini ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve karınızı artırmak için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama da Yandex Metrica’dır.

Yandex Metrica ile ziyaretçilerinizin eğilim ve davranışlarını inceleyebilirsiniz. Böylelikle ziyaretçi trafiğinizdeki eğilimleri ve kullanıcı davranışlarını kolayca takip edebilirsiniz. Yandex Metrica’nın bir özelliği de ziyaretçilerinizin site içinde hangi bağlantılara tıkladığını bir sayfada ne kadar süre kaldıklarını hatta fare hareketlerini kayıt altına almasıdır. Bu videolar sayesinde sitenizdeki dönüşümü engelleyen ögeleri tespit eder ve sitenizi daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.