GOOGLE İTÜ GATE FİRMALARINI AĞIRLADI 2 dakikada okunabilir

GOOGLE İTÜ GATE FİRMALARINI AĞIRLADI 2 dakikada okunabilir

San Francisco’da ikinci hafta da tıpkı ilk hafta gibi Galvanize’daki İTÜ ARI Teknokent ofisinde düzenlenen sabah toplantılarıyla başladı. Firmalar her gün bir önceki günün değerlendirmesini yaparken tecrübelerini birbirleriyle paylaştı ve gelecek programlarına dair bilgiler verdi.

Sabahın erken saatlerinde başlayan toplantılarda San Francisco’da işe gidenlerin arasına karışan firma yetkilileri, kahvelerini aldıktan sonra bazen Uber bazen de toplu taşıma araçlarını kullanarak ofise ulaştılar. Ardından da yeni fikirler, işbirlikleri üzerinde çalışıp ve girişimci firmaları ziyaret ettiler. Böylece San Francisco’da bir iş gününün nasıl geçtiğini de tecrübe ettiler dersek yanlış olmaz.

İlk hafta Perkins Coie, Global Silicon Valley gibi önemli yerleri ziyaret edip mentorlar karşısında pitching yapan firmalar ikinci haftada ise çoğunlukla birebir mentorluklara yoğunlaştı. Jonathan Nelson gibi değerli mentorlar tüm firmalarla birebir mentorluk oturumları gerçekleştirdi.

İkinci haftanın zirvesi ise Google Launchpad Space etkinliğiydi. İTÜ ARI Teknokent ve Google arasındaki işbirliği ile İTÜ GATE firmaları için özel olarak organize edilen etkinlikte, Google mentorları firmalarımıza ürün geliştirme ve global pazarlama açılma konusunda değerli bir seminer verdi. Ardından da mentorlar tüm İTÜ GATE firmalarıyla birebir mentorluk oturumlarına katıldı, fikirlerini dinledi ve değerli geribildirimler sundu.

Haftanın sonunda ise yolculuk zamanı gelmişti. 2 hafta boyunca dünyada girişimciliğin merkezi olarak kabul edilen San Francisco’da çalışan firmalarımız, Amerika’ya yeni açılacak şirketler için en iyi giriş noktalarından biri olarak gösterilen Chicago’ya gitmek için yola çıktı.

İTÜ GATE programı Chicago 1871’de bulunan İTÜ ARI Teknokent ofisindeki toplantılar – mentorluk görüşmeleri ve düzenlenecek özel etkinliklerle birlikte 2 hafta boyunca Chicago’da devam edecek.