Güne hızlı başlangıç! 2 dakikada okunabilir

Güne hızlı başlangıç! 2 dakikada okunabilir

Yeni bir pazara açılırken eski alışkanlıklardan uzaklaşmak, yeniliklere hazır olmak gerekiyor. Elbette bunu başarmanın yolu da mümkün olduğu kadar dinamik olmaktan geçiyor.

Hepimiz gün içerisinde bazı alışkanlıkların öneminden, ünlü CEO’ların dinamik yaşantılarından bahsederiz. Fakat konu bunlara uymak noktasına geldiğinde herkes her gün motive olamayabiliyor. ABD gibi rekabetin çok yoğun olduğu, uzak bir pazara açılmak istediğinizde ise zaman en önemli kavram haline geliyor. Çünkü gün geçtikte maliyetleriniz artıyor ve rakipleriniz ilerlemeye devam ediyor. Dolayısıyla güne hızlı başlamak ve düzene uymak çok önemli!

Innogate sürecinde en önemli adımlardan biri de Morning briefing’ler ile güne çok hızlı başlama alışkanlığı üzerine. Sürece katılan firmalar, ABD’ye adım attıkları andan itibaren mentorlarıyla tanışıyor ve onlarla birlikte öncelikli adımlarını belirliyor. Bunun ardından da düzenli olarak her gün firmalar sabahın erken saatlerinde bir araya geliyor ve hem bir önceki günün değerlendirmesini yapıyor, hem de yeni hedefler konusunda gündelik programları üzerine konuşuyorlar.

Böylece güne yüksek motivasyonla başlarken gerçekçi hedefler belirleyip, mentorların da yardımıyla stratejilerini şekillendirebiliyor. 

Morning briefing’ler hakkında firmalarımız neler düşünüyor? Dilerseniz bu alışkanlığın kazandırdığı faydaları bir de onlardan dinleyelim! 

Serdar Yılmaz

T4E, Müşteri İlişkileri Direktörü

Her güne Morning Briefing’lerimizle başlıyoruz. Morning Briefing’lerde o gün içerisinde ne yapacağımızı, hangi stratejileri kullanacağımızı bütün firmalar kendi arasında paylaşıyor.

Işıl Özkan

OktoPeople, CEO & Kurucu

Sabahki toplantılarda, Round Table’larda ve Morning Briefing’lerde tecrübeli mentorler’den bir şeyler öğrenmek bizler için çok faydalı oluyor.

Dilara Bozkır

Virasoft, COO

Önemli olan birkaç püf noktasını bilmek ve ona göre ilerlemek. Burada bunu öğreniyorsunuz ve bu doğrultuda ilerleyip hedefinize ulaşabiliyorsunuz.

Serkan Yerdan

Smartclass, COO

Inoogate kazandırır. Ama bence en önemlisi vizyon kazandırır!