Innogate Firmalarımızdan Borda Technology’nin RFID Teknolojisi Las Vegas’ta! 1 dakikada okunabilir

Innogate Firmalarımızdan Borda Technology’nin RFID Teknolojisi Las Vegas’ta! 1 dakikada okunabilir

Innogate firmalarımızdan biri olan Borda Technology, RFID (Radyo Frekansı Tanımlaması) ve RTLS (Gerçek Zamanlı Yer Tespit Sistemi) uygulamalarına odaklanan ürün ve çözümler sunmaktadır. Aynı zamanda da gerçek zamanlı konum tespiti, varlık, stok ve envanter yönetimi ile iş analitiği konularında uzmanlaşan bir çözüm geliştirme ve entegrasyon şirketidir.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını en uygun ve gelişmiş teknoloji ile gidermeyi hedefleyen şirket İTÜ ve Güney Florida Üniversitesi’nin araştırma geliştirme ofislerinde RFID teknolojisi üzerinde çalışmaktadır.

Firmalar için bir kilometre taşı niteliği taşıyan Innogate programına katılan Borda Technology bu serüvenden oldukça verimli şekilde ayrıldı. Borda CEO’su Akın Altunbaş’a göre Innogate süreci iki aşamadan oluşuyor. İlk aşama global teknolojinin nereye gittiğinin gözlemlenmesi ve şirket olarak pazardaki yerini belirmek; ikinci aşama ise birinciden hareketle ABD pazarına adım atmak.

Özellikle San Francisco’nun kendileri için bir “aydınlanma şehri” olduğunu ifade eden Altunbaş katıldıkları toplantı ve yaptıkları görüşmeler sonucu edindikleri deneyimi tüm firmaların yaşamalarını tavsiye ediyor.

Borda Technology, Innogate programı sonrası Türkiye’de 3 yeni şehir hastanesi ile anlaştı ve yaklaşık 4 milyon dolarlık iş aldı.

Borda’nın RFID teknolojisinin Las Vegas’ta bulunan Intelligent Hospital Pavilion’da kullanıldığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.