Innogate Firmalarımızdan Tazi.io Strata 2018’de Yer Aldı 1 dakikada okunabilir

Innogate Firmalarımızdan Tazi.io Strata 2018’de Yer Aldı 1 dakikada okunabilir

Sürekli öğrenen, aldığı kararların nedenlerini açıklayan ve insandan da öğrenebilen dünyanın bu anlamda ilk yapay zeka ürünlerini çıkaran tazi.ai global pazarda ilerlemeye devam ediyor.

2015’te Zehra- Tanju Çataltepe tarafından kurulan tazi.ai Amsterdam, San Fransisco ve İstanbul’da olmak üzere 10 kişilik, konularında uzman yöneticiler ve çalışanlar ile birlikte büyüyen bir ekibe sahip.

Dünyada Automated Machine Learning ürünlerini piyasaya sunan ilk firma olan tazi.ai ürünlerinde AR-GE’ye oldukça önem veriyor. Temel algoritmasını kendileri geliştiriyor ve bu konuda büyük bir kütüphaneye sahipler.

“Innogate programı öncesinde tamamen ürünü üreten mühendisler iken program sonrası satış ve iş geliştirme anlamında algılarımız açıldı.” diyen firma kurucularına göre programın en önemli çıktısı kendileriyle aynı amaca odaklanan diğer teknoloji firmalarını gözlemlemek ve etkileşimde olmak olmuş. PoC (Proof of Concept) sonrası, sonuçları paylaştıkları her müşteri ile iş sözleşmesi yaptıklarını ifade eden Zehra Çataltepe aralık’ta ilk yatırımlarını aldıklarını söyledi.

Program sonrası ABD ve Avrupa satış stratejisini belirleyen firma, ABD’de müşteri edinme faaliyetlerine devam ederken, yıl içerisinde Hollanda’da yeni bir ofis açmaya hazırlanıyor.

Innogate olarak; “Global düşün, güçlü kal.” mottosuyla firmalarımıza yol gösterirken, Tazi.ai gibi başarı hikayelerine şahit olmak bizi de güçlü kılıyor!

Geçtiğimiz hafta San Jose’de Strata 2018’de yer alan Innogate firmamızla gurur duyuyoruz.