Innogate Firmalarımızdan Wordego 400.000 Dolar Yatırım Aldı 2 dakikada okunabilir

Innogate Firmalarımızdan Wordego 400.000 Dolar Yatırım Aldı 2 dakikada okunabilir

 

Innogate firmalarımızdan Wordego, ilk yatırım turunda 400.000 dolar yatırım aldı!

İnternet reklamcılarına ve web yayıncılarına tam kapsamlı Programatik Reklam Platformu olarak hizmet sunan Wordego, dijital reklamların otomatik olarak alınıp satılmasını sağlayan komple teknoloji çözümleri sunuyor.

 

Wordego Hakkında:

Türkiye’den Dünyaya Dijital Reklam Hizmeti

2012 yılında İstanbul Teknokent’te kurulan Wordego, 2015 yılı sonunda Innogate Uluslarası Hızlandırma Programı’na katıldı ve Innogate’in eğitim, mentorlu, network destekleriyle ABD pazarına açıldı. 2016 yılında ABD’de de şirketleşen Wordego, halen Türkiye’de Bilişim Vadisi’nde geliştirdiği dijital reklam teknolojisiyle ABD, Avrupa ve Orta Doğu pazarında 2 bini aşkın reklamverene hizmet veriyor.

Reklamverenlerin internet üzerinde yeni müşteriler bulmalarını, satış dönüşümlerini artırmalarını, ve mevcut müşterilerini yeniden kazanmalarını sağlayan Wordego’nun yenilikçi reklam teknolojisi, 5 bini aşkın yayıncı web sitesinde gezen 50 milyonu aşkın tekil internet kullanıcısını gerçek zamanlı hedefliyor ve onlara en çok ilgi duyacakları display ve kupon reklamların gösterimini yapıyor.

 

Gelirlerinin %80’inden fazlasını ABD’li global reklam teknolojisi şirketlerine yaptığı satışlardan elde eden Wordego, aldığı ilk tur yatırımla geliştirmekte olduğu “blockchain tabanlı dijital reklam teknolojisi” çalışmalarına hız vermeyi, ve bu turu takip eden seri yatırım turlarıyla benzersiz ve yenilikçi dijital reklam modelini başta ABD pazarı olmak üzere global ölçekte hayata geçirmeyi hedefliyor.

Wordego’nun Innogate serüveninden: