INNOGATE FİRMASI ALOTECH NEVZAT AYDIN’DAN YATIRIM ALDI 2 dakikada okunabilir

INNOGATE FİRMASI ALOTECH NEVZAT AYDIN’DAN YATIRIM ALDI 2 dakikada okunabilir

Sunduğu çağrı merkezi altyapı sistemleriyle 300’den fazla müşteri ve 12 binden fazla kullanıcıya hizmet veren Innogate firması AloTech, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’dan yatırım alarak 8 milyon dolar değerlemeye ulaştı. AloTech, Nevzat Aydın’dan aldığı yeni yatırımla, yurt dışı faaliyetlerini artırmayı ve ABD’de başlattığı SaaS satıcı kanalını dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı hedefliyor.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, AloTech’in geliştirdiği teknoloji ve kendi pazarında sağladığı başarı ile yurt dışında ciddi büyüme potansiyeline sahip az sayıdaki Türk girişimlerinden biri olduğunu vurguladı. Türkiye’de kurulan ve Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı ile birlikte ABD pazarına açılıp SaaS satıcı kanalını oluşturan AloTech; şirketlerin doğru hamlelerle güçlü yatırımları çekebileceğini kanıtladı.

AloTech CEO’su Cenk Soyak yeni yatırımla ilgili AloTech’in sahip olduğu ileri teknoloji altyapısının yurt dışında birçok büyüme fırsatını barındırdığını, yapılan yatırımların en önemli sebebinin de bu olduğunun altını çizdi. Bu noktada Nevzat Aydın gibi girişimcilik dünyasının en önemli isimlerinden birinin, yatırımların durgun olduğu bir dönemde AloTech’e destek sunmasının büyük bir ayrıcalık olduğunu da belirtti. Innogate ile hızlıca globalleşen AloTech, ABD’den sonra Avrupa pazarına da açılacak.

Yerli teknoloji firmalarına, uluslararası bağlantılara erişim, pazarlara açılma, iş modeli ve strateji geliştirme fırsatlarını, eğitim, mentorluk, danışmanlık ve doğru kişi/kurumlara erişim desteklerini 360 derece bir programla sunan Innogate programına ABD’de müşteri, distribütör, iş ortağı veya partner bulmak isteyen teknoloji şirketleri katılabiliyor.

İhracata açılan kapı Innogate programına katılmak ve ABD pazarında yerinizi almak için hemen başvurun: innogate.org