INNOGATE FİRMASI DONE HOME2NITE İLE HORIZON 2020 KOBİ ARACI FAZ 2 DESTEĞİ KAZANDI 2 dakikada okunabilir

INNOGATE FİRMASI DONE HOME2NITE İLE HORIZON 2020 KOBİ ARACI FAZ 2 DESTEĞİ KAZANDI 2 dakikada okunabilir

Türkiye’nin mobil odaklı ilk şirketlerinden olan Done, 2014 yılında Avrupa Komisyonu’ndan Faz 1 desteği alan Türkiye’deki ilk konsorsiyum lideri şirket olmuştu. Üç sene sonra Done, çıtayı daha da yükselterek “İş Modeli Yeniliği” alanında 6 Nisan 2017’de açılan Faz 2 desteğine başvurdu. Home2nite ilgili alandaki başvurular arasında ikinci olma başarısını gösterdi ve Done’nin proje için ayırdığı 1,2 milyon Euro’luk toplam bütçe üzerinden Avrupa Birliği’nden Horizon 2020 Kobi Aracı Faz 2 desteği almaya hak kazandı.

 

Firma yetkilileri Home2nite’ın akıllı telefon ve tabletler üzerinden, otel ziyaretçilerinin tüm taleplerini gerçekleştirebilmesini sağlayan, otel ziyaretçisinin otel ile olan etkileşimini arttıran yenilikçi bir çözüm olduğunu belirttiler. Home2nite’ın ilk versiyonunun Ortadoğu’daki prestiji yüksek 6 adet otele satışının gerçekleştirildiğini, Avrupa ve Amerika’dan da yerel zincir otellerinin ilgisini çektiğini belirten firma yetkilileri, özellikle Avrupa Birliği’nin fonu sayesinde global seviyede rekabetçi bir ürün olacağını belirttiler. Done yetkilileri kazandıkları bu uluslararası başarıda TÜBİTAK eğitimlerinin ve bilgilendirme toplantılarının çok faydalı olduğunu belirterek AB projesi yapmak isteyen diğer Türk firmaların da TÜBİTAK desteklerinden faydalanarak kazanma olasılıklarını büyük ölçüde arttırabileceklerini belirttiler.

 

Done yetkilileri kazandıkları bu uluslararası başarıda TÜBİTAK eğitimlerinin ve bilgilendirme toplantılarının çok faydalı olduğunu belirterek AB projesi yapmak isteyen diğer Türk firmaların da TÜBİTAK desteklerinden faydalanarak kazanma olasılıklarını büyük ölçüde arttırabileceklerini belirttiler. Bunun için firmaların TÜBİTAK destek ve ödüllerinin yer aldığı https://h2020.org.tr/tr ziyaret etmelerini önerdiler.

 

Projenin detaylarına şu adresten ulaşabilirsiniz: https://sme.easme-web.eu/index.php?b=938082442

 

Bu proje Avrupa Birliği’nin Horizon 2020 araştırma ve inovasyon programı tarafından 778533 numaralı hibe sözleşmesi altında fonlanmıştır.