INNOGATE İNGİLTERE PAZARINA GİRİŞTE SINIRLARI KALDIRIYOR 3 dakikada okunabilir

INNOGATE İNGİLTERE PAZARINA GİRİŞTE SINIRLARI KALDIRIYOR 3 dakikada okunabilir

FİRMALARINA; GLOBALDE 4 KAT, ABD’DE 14 KAT İHRACAT ARTIŞI SAĞLAMIŞ INNOGATE’İN ROTASI, BU YIL İNGİLTERE PAZARI!

Bugüne kadar programı tamamlayan teknoloji firmalarına globalde 4 kat, ABD’de 14 kat ihracat artışı sağlamış, Uluslararası Hızlandırma Programı Innogate’in yeni dönemi başladı. 2014’ten bu yana global pazarlara açılmaya hazır olan firmalara, yeni pazara çıkış stratejileri alanında rehberlik yapan, potansiyel müşteri ve partnerlere ulaşma fırsatı sunan programa tüm teknoloji şirketleri başvurabiliyor.

Türkiye’nin inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent’in öncülüğünde ve NBT Digital partnerliğinde yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın 16. Dönemi, İngiltere pazarı odağında başladı. T.C. Ticaret Bakanlığı’nın Tekno-Hızlandırıcı İhracat Proje Desteğinin de gücüyle İngiltere pazarına ihracat yapmak ve İngiltere üzerinden Avrupa pazarına açılmak isteyen 15 teknoloji firması yola çıkmaya hazır.

Innogate programı kapsamında teknoloji firmalarının hedef pazara açılma sürecinde ihtiyaç duyulan tüm konularda eğitimler veriliyor ve sunulan koçluklarla her firmaya özel olarak İngiltere pazarına giriş stratejileri oluşturuluyor. 2014 yılından beri Innogate’in eğitim ve strateji oluşturma aşamasına toplamda 198 teknoloji firması katılmış; bu firmalardan 105’i ikinci aşamaya da kabul edilerek Innogate ile global pazarda strateji uygulama, satış ve pazarlama faaliyetlerine adım atmışlardır.

Innogate’in ve İTÜ ARI Teknokent’in çalışmalarının önemine vurgu yapan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, “Innogate Uluslararası Hızlandırma Programımız ile ülkemizdeki teknoloji firmalarına; yeni pazara uygun iş modeli geliştirme metotları, globalde pazarlama/satış teknikleri, uluslararası bağlantılara erişim hizmetleri sağlayarak global pazara açılma imkanı sunuyoruz. Teknolojilerini ihraç eden firmalarımızın da ülke ekonomisine katkı sunmalarını sağlıyoruz. Tüm yerli teknoloji şirketlerini, yerel pazarda yakaladıkları başarıyı globale tanışmaları için Innogate programımıza başvurmaya davet ediyoruz.” dedi.

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı hakkında detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için www.innogate.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı Hakkında

2014 yılından bu yana gerçekleştirilen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı; yerli teknoloji firmalarına, uluslararası bağlantılara erişim, pazarlara açılma, iş modeli ve strateji geliştirme fırsatlarını; eğitim, mentorluk, danışmanlık ve doğru kişi/kurumlara erişim desteklerini sunuyor. İTÜ ARI Teknokent bünyesinde, NBT Digital iş birliği ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın Tekno-Hızlandırıcı İhracat Proje Desteğiyle yürütülen programa İngiltere’de müşteri, distribütör, iş ortağı veya partner bulmak isteyen teknoloji şirketleri katılabiliyor. Innogate programının Türkiye sürecinden toplamda 198 firma faydalandı ve bu firmalar arasından 105 firma ABD sürecine dahil oldu.

Detaylı bilgi için:

Feveran İletişim / Demet Telkeş /  0533 643 24 57 / [email protected]