İTÜ GATE FİRMALARI ABD SERÜVENİNE HAZIRLANIYOR 2 dakikada okunabilir

İTÜ GATE FİRMALARI ABD SERÜVENİNE HAZIRLANIYOR 2 dakikada okunabilir

İşini ABD’de büyütmek isteyen yerli teknoloji firmalarını ABD pazarına taşıyan İTÜ GATE programı, üç haftalık yoğun bir eğitimi geride bıraktı ve iki hafta boyunca daha yerli girişimcileri küresel pazarlara en hazır hale getirmek için eğitmeye devam edecek.

İTÜ GATE programına kabul edilen girişimcilerin bugüne kadar aldıkları eğitimlerin detaylarını, buradan görebileceğiniz ilgili blog yazımızdan hatırlayabilirsiniz.

Müşteri ve yatırımcı sunumlarına yoğunlaşacak son eğitim haftasının ardından, programın sıradaki en büyük kilometre taşı ise 22 Şubat tarihinde 22 katılımcı firmayı jüri karşısına çıkaracak ve ABD sürecine katılmaya hak kazananları belirleyecek Demo Day olacak.

ABD kafilesine katılacak firmalar belirlendikten sonra, İTÜ GATE programı 1 ay daha İstanbul’da yoğunlaştırılmış eğitimler ile devam edecek.

Amerikan Rüyası

İTÜ GATE programı bu yıl ilk kez 6 aylık bir ABD ajandasına sahip. Daha önce ABD’de 1 ay geçiren firmalar, bu sefer teknolojinin anavatanında daha fazla fırsatın peşinden gidebilecek zamana sahip olacak.

Programın ABD’deki ilk durağı, teknolojinin belki de en büyük başarı hikayelerinin yazıldığı San Francisco olacak; burada geçirilen iki haftanın ardından ise köklü girişimci ve yatırımcı ekosisteminin yanı sıra sert rüzgarlarıyla bilinen Chicago’da iki hafta geçirilecek.

İTÜ GATE firmaları ABD’de kurumsal müşteri ve yatırımcı görüşmelerini gerçekleştirirken; İTÜ GATE ekibi ise eş zamanlı olarak sonraki dönemlerde firmaların ABD’deki büyümelerine destek ve kılavuz olacak büyüme partnerleri ile eşleştirecek.

ABD’deki ilk ayın sonunda, firmalarımız 5 ay süreyle daha onlar için tahsis edilen ofislerimizi kullanabilecek ve eşleştikleri büyüme mentorları ile işbirliği yaparak küresel stratejilerini uygulamaya dökebilecekler.