İTÜ GATE FİRMALARI CHİCAGO’DA İLK HAFTASINDA NELER YAPTI? 1 dakikada okunabilir

İTÜ GATE FİRMALARI CHİCAGO’DA İLK HAFTASINDA NELER YAPTI? 1 dakikada okunabilir

4. İTÜ GATE programı dünyada girişimciliğin kalbi olarak kabul edilen San Francisco’da başlamıştı. Yola girişim olarak çıkıp dünya devi haline gelen şirketlerin evi olmasının yanında birçok yeni girişim için de rekabet ve fırsatların merkezi olan San Francisco, bu sebeple İTÜ GATE programı için olmazsa olmaz adreslerden biri. Ancak Silikon Vadisi’nin hızlı ve büyük yapısı her zaman her şirkete uygun olmayabiliyor. Burada da devreye ABD’de şirketler için yumuşak bir geçiş sağlamak adına en iyi ekosistemlerden biri Chicago giriyor. Birçok teknoloji şirketini barındıran Chicago, 1871 gibi çok uygun bir girişimcilik merkezine de sahip. Bu sebeple San Francisco’nun ardından İTÜ GATE firmalarının adresi 1871 Chicago’daki İTÜ ARI Teknokent ofisi oldu.

Chicago’da ilk hafta 1871 COO’su Tom Alexander’ın karşılamasıyla başladı. İTÜ GATE firmalarını ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getiren Tom Alexander, 2 hafta boyunca Chicago’da eğlenceli ve verimli bir hafta geçireceğinden emin olduğunu söyledi.

İkinci gün ise sahne sırası 1871’den Deena Siegel’ındı. Siegel hem Chicago hem de 1871 hakkında temel bilgiler vererek firmalarımızı programa hazırladı.

Ardından ise mentorluk görüşmeleri ve firma sunumlarıyla geçen roundtable’lar start aldı. İTÜ GATE firmaları tıpkı San Francisco’da olduğu gibi ABD pazarı konusunda tecrübeli mentorlarla birebir görüşme fırsatı elde ederken rountable sunumlarıyla işlerini anlatıp geribildirimler aldı.

Haftanın finalini ise geleneksek 1871 sıçramasıyla yaptık!

İTÜ GATE programında ikinci Chicago haftası mentorluk ve müşteri görüşmeleriyle devam ediyor.