İTÜ GATE FİRMALARININ ABD SERÜVENİ BAŞLADI 2 dakikada okunabilir

İTÜ GATE FİRMALARININ ABD SERÜVENİ BAŞLADI 2 dakikada okunabilir

ABD serüveninin ilk günü, tıpkı programın bu zamana kadarki bölümü gibi yoğun geçiyor. Firmalarımız ilk gün tanınmış hukuk firmalarından Perkins Coie’nin ev sahipliğindeki breifing ve sunumlarla güne başladı. Ev sahipliği terimini tam yerine kullanıyoruz zira firmalarımızı güzel bir kahvaltıda karşıladıktan sonra ilk oturum, öğle yemeği ve ikinci oturumda ağırladılar. Perkins Coie’de Buddy Arnheim ve Arman Pahlavan bize hem açılış konuşmalarını hem de firma sunumları moderasyonunda eşlik etti.

Yeri gelmişken Perkins Coie’den de bahsedelim: 1916 da kurulmuş en eski ve büyük hukuk firmalarından biri olan Perkins Coie, 19 farklı ülkede ofise sahip. Start-up Percolator isminde girişimlere yönelik bir erken aşama yatırım programı ve fonu da bulunan Perkins Coie için girişimcilik ekosistemiyle içli dışlı bir hukuk firması dersek yanlış olmaz. Dolayısıyla firmalarımız için oldukça faydalı bir adres.

Perkins Coie’de günün devamında San Francisco’da siber güvenlik alanında şirketlere yatırım yapan Sinan Eren, yine bölgede önemli fonların yöneticiliği yapan Kayvan Baroumand ve Shuli Galili ile Venture/Science’ın kurucusu Matt Oguz konuşmalarıyla yer aldı.

İTÜ GATE programı, 25 Nisan’da alınan randevuların paylaşımı ile başlayacak, San Francisco Ticaret Ateşeliği tarafından şehirde iş yapmanın inceliklerinin öğrenilmesiyle devam edecek.

ABD’deki çalışmaları sırasında firmalarımıza işinin ehli onlarca mentor danışmanlık ediyor. Bu noktada, ABD’de iş yapmak üzerine yüksek bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olan Tommasso Di Bartolo, Sean Murphy, Robert Stone, Yuri Papadin ve Christopher Peralta da mentor ekibine katılıyor.

İTÜ GATE firmalarının ABD’deki ilk hafta için yoğun bir ajandaları var. Haftanın sonunda, firmalarımızın bu kısa sürede kat ettikleri ilerlemeyi sizlerle paylaşacağız.