İTÜ GATE İLE ABD’YE GİDECEK FİRMALAR BELLİ OLDU! 4 dakikada okunabilir

İTÜ GATE İLE ABD’YE GİDECEK FİRMALAR BELLİ OLDU! 4 dakikada okunabilir

İşlerini dünyaya açmak için İTÜ GATE programına katılan 20 firma, 5 haftalık yoğun bir eğitimin ardından, 22 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilen Demo Day’de jürinin karşısına çıktı.

4 dakika sunum, 4 dakika soru cevap olmak üzere her firmanın jüriyi ikna etmek için 8 dakikası vardı. Jüri katılımcılar arasından yalnızca en iyi 10 tanesini İTÜ GATE ile ABD serüvenine atılmaya hazır gördü.

Aşağıda alfabetik olarak sıralanmış olan firmalar, İTÜ GATE ile önce iki hafta boyunca San Francisco’da, ardından da yine iki hafta Chicago’da olacak. Firmalar ardından 5 ay boyunca istedikleri lokasyonda küresel iş geliştirme faaliyetlerinde bulunacaklar:

360DRC Marketing, 360 derece yönetim anlayışını, tek noktadan yönetim kolaylığı ve avantajı ile beraber sunan, tüm iç ve dış müşterilerin sadakat ve ödüllendirme projelerinde uzmanlaşmış bir pazarlama şirketidir. Dünyanın bir numaralı Bulut Platformu SalesForce.com ile müşterilerine hizmet veren firma, Abbott ve British American Tobacco gibi devler tarafından tercih edilmektedir.

Türkiye’nin en çok ödül alan ve ilk mobil yazılım firması olan Done, otel sektörüne yönelik geliştirdiği Home2nite isimli yenilikçi çözümünü küresel otellerin kullanımına açıyor. Done geliştirdiği Guest Engagement Suite ile otel müşterilerinin kolay ve kişiselleştirilmiş şekilde masa rezervasyonu, anahtarsız oda girişi, mobil check-in/check-out ve navigasyon gibi otel servislerinden yararlanmasını sağlar.

FieldPie; Saha ekiplerinin Satış, Servis ve Denetim faaliyetlerini mobil cihazlar ile gerçekleştirmesini ve yöneticilerin de sahadaki faaliyetleri anlık olarak takip etmesini sağlayan inovatif bir Saha Yönetimi uygulamasıdır. Saha ekibi planlama, mobil veri toplama, offline çalışabilme, ekip içi anlık bilgi paylaşımı gibi temel özellikleri ile, saha süreçlerini optimize bir şekilde yöneten FieldPie, sahadaki işlerin her detayında büyük bir verimlilik artışı ve rekabet avantajı sağlar.

IoT-Ignite geliştiricilere kendi nesnelerin interneti hizmetlerini tasarlama, geliştirme ve dağıtma imkanı tanıyan açık bir platformdur. Android dünyasının hızlı geliştirme ve uygun fiyatlı cihazlar gibi avantajlarını, nesnelerin interneti dünyasına sunmaktadır.

P1M1, finans kuruluşlarını hedefleyen kestirimsel veri analitiği ve optimizasyonu firmasıdır. Cash+ isimli SaaS ürünü ile finans kuruluşlarına operasyon maliyetlerini asgari seviyeye indirme kabiliyeti sunar.

ProMANAGE / DORUKOTOMASYON, fabrikalarda üretim operasyonlarının etkin biçimde yönetilmesini sağlayan; IoT/ IoS altyapısı ile üretim planlama, üretim, kalite ve bakım yönetimi operasyonları ile zaman dahil tüm kaynakların en verimli biçimde kullanımını ve maliyetlerin minimuma indirilmesini mümkün kılan sistemdir.

tazi.io, kullanıcı davranışı, çevresel, sistemsel verileri üzerinde, sürekli öğrenen yapay öğrenme çözümleri ile risk, fraud, churn, müşteri sadakati tahminini ölçeklenebilir ve hızlı bir şekilde yapar. 2015 yılından bu yana İTÜ ARI Teknokent bünyesinde araştırma faaliyetleri yürüten tazi (http://tazi.io/), “tazi hunt” ürünü ile müşteri memnuniyeti, güvenilirliği ve güvenliği ile ilgili anlık öngörülerde bulunarak, olası olumsuzlukların önüne geçebiliyor. Aynı zamanda müşteri hareketlerindeki belirli örüntüleri tesbit ederek, müşterinin belirli ürünleri alma ihtiyacında, churn etmek üzere ya da segment değiştirmek üzere olduğunu da tazi hunt önceden belirleyebiliyor.

Teleporter, katılmak istediğiniz canlı spor, müzik ve e-spor etkinliklerini oradaymış gibi deneyimleyebilmenizi sağlayan sanal gerçeklik teknolojisine dayalı yeni nesil bir deneyim platformudur. Dünyanın neresinde olursa olsun sizin gibi bu sistemi kullanan diğer arkadaşlarınızı da etkinlik alanında birer avatar olarak görüp iletişim kurabilir, etkinlik atmosferinin keyfini beraber çıkarabilirsiniz

Tellbout kariyer odaklı bir soru-cevap platformudur. Deneyimli profesyonellerin çalıştıkları organizasyonlara ve iş tanımlarına dair yaptıkları video ve yazılı açıklamalar ile öğrencilerin daha iyi kariyer tercihleri yapmasına yardımcı olur.

ABD’ye gitmeye hak kazanan firmalar İTÜ GATE programı kapsamında 2 ay daha İstanbul’da çeşitli atölye çalışmaları ve mentorluk seanslarına katıldıktan sonra 22 Nisan’da yola çıkacaklar.