Mentor ve müşterilere açılan kapı: Roundtable 2 dakikada okunabilir

Mentor ve müşterilere açılan kapı: Roundtable 2 dakikada okunabilir

İletişim araçlarının bu denli geliştiği günümüzde bazı işleri uzaktan halletmek büyük bir avantaj. Elbette buna “cold call” olarak da tanımlanan aramalar da dahil. Birçok işte aramanın, e-posta ve LinkedIn mesajı atmanın size bir avantaj kazandıracağını inkar edemeyiz. Fakat söz konusu hiç faaliyetinizin olmadığı yabancı bir pazarda müşteri ve mentorlar kazanmak olduğunda “cold call” biraz fazla “cold” kalmaya başlıyor. Neticede insanlar, internet ve telefonla iletişim kurdukları bir kişiye karşı ön yargılı olabiliyor. Bunun yolu ise onlarla birebir görüşmeler gerçekleştirmek, samimi bağlar kurmak ve paylaşımda bulunmaktan geçiyor.

İşte Innogate’in “Roundtable” toplantılarının da amacı bu. Amerika’ya ayak basar basmaz mentorlarınız size Roundtable toplantılarıyla global düşünme vizyonunu aşılarken farklı müşteriler ve bağlantılarla da görüşmeler ayarlıyor. Üstelik bu toplantılar sadece mentorlarla gerçekleşmiyor. Innogate Roundtable toplantılarıyla firmalar kendilerini bir anda Google gibi devlerin ofisinde ya da Silikon Vadisi’nin en önemli hukuk danışmanlığı firmalarında bulabiliyor!

Rountable toplantılarının sağladığı faydaları dilerseniz bir de Innogate firmalarından  dinleyelim;

  • Serdar Yılmaz

T4E, Müşteri İlişkileri Direktörü

Şu ana kadar üç Round Table’a girdik. Çok değerli fikirler aldık. 

  • Işıl Özkan

OktoPeople, CEO & Kurucu

Görüştüğümüz mentorumuz üzerinden NDA sürecimiz başladı.

  • Serkan Yerdan

Smartclass, COO

Silikon Vadisi’nin düşünme tarzı, demolarımız ve pitchdeck’lerimizden Türkiye’de ve küresel arenada uygulayacağımız değerli bilgiler edindik.

  • Seydi Yavaş

Lumos Laser, Kurucu Ortak

Buraya gelmeden önce attığımız e-postalar ve LinkedIn mesajlarıyla cold call yaparak çok fazla şirkete ulaşamıyorduk. Bizim için en büyük zorluklardan birisi buydu. Burada mentorlar sayesinde bunu aşma şansı elde ettik.

  • Damla Manav

Securezi Marketing Yöneticisi

Başınızı kaldırdığınızda bir yerde Twitter’ın binasını diğer bir yerde Uber’in binasını görüyorsunuz. Bu şirketlerin kol mesafesinde olması bile insanda çok güzel hisler uyandırıyor.

  • Alim Erdoğan

Securezi, CEO & Kurucu Ortak

Kimisi mentor kimisi yatırımcı çok üst düzey yöneticilerle karşılaşıyorsunuz. Onların karşısına çıkarak 4 dakikalık gerçek bir pitch yapıyorsunuz.

  • Dilara Bozkır

Virasoft, COO

Yöneticilerle kendi randevularımızı almaya başladık. Bu da Innogate’in bize kattıklarının en güzel örneklerinden biri ve katmaya da devam ediyor.