MONUMENT, ABD PAZARINDAKİ BAŞARILI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR 2 dakikada okunabilir

MONUMENT, ABD PAZARINDAKİ BAŞARILI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR 2 dakikada okunabilir

Her yıl dünyanın dört bir yanından başarılı girişimcilerin katıldığı Amazon’un  büyük indirim günü Prime Day, bu yıl aynı zamanda tanıdık bir isme de ev sahipliği yapıyor. Bu yılın Prime Day etkinliğinde, Türkiye’nin başarılı girişimcilerinden Monument de yer alıyor.

2016 yılında İTÜ GATE ile ABD pazarına açılan Monument, bu pazarda kalıcı olma yönünde önemli işlere imza atmaya devam ediyor. İTÜ GATE programıyla ABD pazarına adım attıktan sonra Kickstarter’da kitlesel fonlama kampanyası başlatan firma, 700 bin dolardan fazla destek toplayarak bugüne kadar Kickstarter’da en çok fon toplayan Türk girişimi olma ünvanını elde etmişti.

Girişimle aynı ismi taşıyan cihazı Monument, yapay zeka desteği sayesinde fotoğraf ve videolarınızın içeriğini tanıyabilen ve bu içeriğe göre otomatik gruplandırma yapan bir depolama cihazı. Monument uygulaması üzerinden fotoğraf arşivinizi geçmiş fotoğraflara yönelik zaman makinesi; favorileriniz, yüz tanıma özelliği sayesinde yüzler; dünya haritası ve çekildiği kamera modeline göre arayabiliyorsunuz.

Kitlesel fonlama ile bu cihazdan yaklaşık 8 bin adet satan Monument, şimdilerde Amazon’un büyük indirim günü Prime Day için hazırlık yapıyor. Amazon’un etkinlikle ilgili hazırladığı basın bülteninde, Monument kurucu ortağı Ercan Erciyes’in sözlerine de yer vermiş durumda. Prime Day için ürünlerinizi sergilemek ve daha fazla alıcıya ulaşmak için eşsiz bir fırsat olarak bahseden Erciyes, bu yıl tüm girişimlerin her zamankinden daha fazla satış gerçekleştireceğine inandığını ifade etti.

Geçtiğimiz yıl Prime Day’e katılan müşteriler, toplamda 20 milyon dolar değerinde  alışveriş gerçekleştirdi. Bu yıl bu sayının çok daha ciddi seviyelere çıkması bekleniyor.