Program Hedefi

İTÜ ARI Teknokent tarafından, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı, 2014 yılından bu yana yerli teknoloji şirketlerinin global stratejik bakış açısı kazanmaları, ürünlerini ihraç etmeleri ve doğru bağlantılara ulaşmaları için çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitim: Firmalar programın Türkiye ayağında, yeni bir pazara açılma sürecinde ihtiyaç duyacakları pazar araştırması, pazara giriş stratejileri, rakip analizi, fiyatlama ve iş modeli gibi konularda alanında uzman yerli ve yabancı eğitmen ve mentorlardan eğitim alarak, bir ‘bootcamp’ sürecinden geçerler.
Koçluk: Firmalar, ABD pazarına hazırlanırken Türkiye’de kendi sektörlerine özel atanan koçlardan bir pazara açılırken ihtiyaç duyacakları tüm konularla ilgili birebir koçluk alırlar.
ABD Satış / Pazar Koçu: Programa katılan her firma; sektörüne özel atanan, pazarın kalbinden, alanında uzman isimlerden ABD pazarının dinamiklerine yönelik kapsamlı destek alır.
Network: Firmalar, Türkiye ve Amerika’dan yüzlerce alanında uzman, profesyonel mentorlarla ihtiyaçları doğrultusunda bağlantı kurabilir.
Komunite: 2014 yılından beri Innogate’e katılan tüm firmalar birbirine destek olur; düzenli olarak Innogate’in düzenlediği etkinliklerde bir araya gelir ve ilk tanıştıklarında başlatılan iletişim kanalları üzerinden aktif olarak iletişimi devam ettirirler.

 

İçerik Erişimi: Bugüne kadar programda biriken; sunum, içerik, video gibi kaynaklar açık kütüphane mantığıyla firmaların kullanımına sunulur.

9. ABD Dönemi Innogate Firmaları Anlatıyor: Murat Tuncer - Aktek