San Francisco’da ilk hafta nasıl geçti? 2 dakikada okunabilir

San Francisco’da ilk hafta nasıl geçti? 2 dakikada okunabilir

Innogate firmaları San Francisco’da ilk haftalarını oldukça hızlı geçirdi. ABD’ye ayak bastıkları andan itibaren mentorluk ve eğitim desteği almaya başlayan firmalar, hızlı adapte olarak yatırımcı ve marka görüşmelerini de gerçekleştirmeye başladı. İşte San Francisco’da ilk haftanın özeti;

ABD’de ilk gün Sprint Academy Workshop’u ile başladı. Güne erken başlayıp San Francisco yollarına düşen firmalar Sprint Academy’de tecrübeli mentorlarla görüşme imkanı buldu.

İkinci gün ise rota birçok teknoloji devine ev sahipliği yapan Palo Alto oldu. Burada girişimcilerin tercih ettiği popüler yerlerden biri olan Hanna House’da çalışan Innogate firmaları, ardından da ABD’de başarılı şirketler inşa etmeyi başarmış iki Türk; Hazelcast ve Evercoin kurucusu Talip Öztürk ve Stealth Mode CEO’su Sinan Eren ile bir araya gelerek tecrübelerini dinledi.

Üçüncü gün yine bir dünya devinin ofisinde başladı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Silikon Vadisi ofisi olan San Jose’deki ofisini ziyaret eden Innogate firmaları, burada tecrübeli mentorlar ve yatırımcılara sunum yaptı.

Haftanın sonu ise büyüme odaklı bir etkinlikle yapıldı. Innogate Growth Partner programında yer alan mentorlarla bir araya gelen Innogate firmaları satıştan, pazarlamaya, iş geliştirmeden, hukuki süreçlere kadar birçok konuda birebir görüşmeler yaptı.