SİLİKON VADİSİ’NDE DOPDOLU BİR HAFTA GERİDE KALDI 2 dakikada okunabilir

SİLİKON VADİSİ’NDE DOPDOLU BİR HAFTA GERİDE KALDI 2 dakikada okunabilir

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’na katılmaya hak kazanan 8 firma ile 9 Nisan’da başlayan ABD dönemi hız kesmeden devam ediyor. Innogate firmaları Silikon Vadisi’nde birebir mentorluk oturumları, growth partner’lar ile buluşma, müşteriye erişimi hızlandıran tanıştırma (lead generation) gibi desteklerle dopdolu bir haftayı geride bıraktı.

Gelin San Francisco Galvanize ofisinde başlayan ilk güne göz atalım:

İkinci güne diğer günlerde  de olacağı gibi 08:30’da başlayan firmalar Innogate Koçu Sinan Eren ile ilk round table deneyimleri ve ilk hafta için aldıkları randevuların üzerinden geçtiler ve ABD’deki bağlantılara ulaşmada nasıl bir yol izlenmeleri konusunda tüyolar aldılar. Günün devamında ise ABD pazarına girişteki yol haritasının belirlenmesi ve stratejilerin üzerinden geçilmesi amacıyla Innogate Program koçu, ScaleX kurucusu Dilek Dayınlarlı, firmalarla birebir görüşmeler yaptı.

Firmalar üçüncü güne dünya devi Google’da başladı. Firmaların aldıkları randevular, randevu alma konusunda yaşanılan zorluklar, ABD hukuksal altyapısı konusundaki sorular ve dijital pazarlama için kullanılan araçlar vb. konularda görüşüldü. Firmalar, görüştükleri mentorlardan aldıkları geri bildirimleri ve tanıştırma yapılacak iş bağlantılarını aktardı. Firmaların pazarlama ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikteki SaaS bazlı çözümler hakkında konuşuldu ve önerilerde bulunuldu. Gelin o güne bakalım:

Silikon Vadisi’ndeki dördüncü günlerinde firmalar “İş Geliştirme Planı” seminerindeydiler. Firmaların kurumsal müşteriler kazanmasına yönelik danışmanlık veren Mary Dombrowski‘nin verdiği seminer firmalar için oldukça verimliydi. Dombrowski, firmaların efektif bir satış hunisinin olması (sales funnel) gerektiği, ürününüze ilgi gösteren kitlenin iyi belirlenip ihtiyaç ve beklentilerine cevap üretecek bir iş planı stratejisinin oluşturulması yönünde tavsiyelerde bulundu.

 

 

Böylesine yoğun bir haftanın son gününü firmalar Vera Shokina’dan finansal, hukuksal ve operasyonel bağlamda dikkat edilmesi gereken konuların anlatıldığı bir seminer ve round table toplantıyla tamamladılar.

 

Böylelikle firmalarımız yalnızca bir haftada 3 round table toplantısı, 4 seminer ve onlarca yeni bağlantı kazanmış oldu! Geri kalan günlerde sizlerle gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz!