Web Sitenize Nasıl Organik Trafik Çekebilirsiniz? 3 dakikada okunabilir

Web Sitenize Nasıl Organik Trafik Çekebilirsiniz? 3 dakikada okunabilir

Firmalar için blog içerikleri oluşturmak web sitelerine organik trafik akışını sağlayan B2B Pazarlama yönetmelerinden biridir. Neil Patel’in “How Blogging Affects Your Bottom Line” isimli yazısında yer verdiği verilere göre firmaların %61’i hedef kitlesini blog içerik oluşturarak kazanmış, %60’ı blog içeriklerini okuduktan sonra firma hakkında hakkında olumlu düşüncelere sahip olmuş ve %70’i blog içerikleri sayesinde firma hakkında bilgi edinmiştir.

Peki kurumsal bir blog sayfası oluşturmak şirketinize nasıl kazanımlar sağlar?

Web sitesinizde organik trafik yaratın

Firmaların blog sayfası oluşturarak düzenli içerik akışı sağlaması, sosyal bir network oluşturmanın en güçlü pazarlama yöntemlerinden biridir. Düzenli olarak güncellenen bloglar site trafiğinizi artırarak organik görünürlük sağlar.

Blog sayfanızın trafiğini arttıracak bir strateji belirlemek istiyorsanız öncelikle oluşturacağınız içeriklerin bir pazarlama yöntemi olduğunu unutmamalısınız. Bu doğrultuda; hedef kitlenizi doğru belirlemeli, düzenli içerik paylaşımı yapmalı, okuyucuların dikkatini çeken ve nitelikli içerikler oluşturmalıdır. Böylece; markanızın müşteriler ve potansiyel müşteriler nezdinde daha çok bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

 

Hedef kitlenizin dikkatini çeken başlıklar oluşturun

Nitelikli içeriklerle zenginleştirilmiş özgün bir blog sayfaları, arama motorları nezdinde rağbet görmekte ve oluşturduğu trafik ile firmaların web sitelerini arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilmekte. Buradaki püf nokta ise kaliteli ve anahtar kelime analizi yapılarak elde edilen blog içerikleridir.

Müşterilerin ve potansiyel müşterilerin ilgisini çeken ve satın alma kararlarını etkileyen içerikler oluşturulması son derece önemli. Blog sayfanızda ürününüzün özelliklerini, müşteri deneyimlerini ya da tecrübelerinizi paylaşacağınız yazılar ile hedef kitlenizin ilgisini çeken ve satın alma kararlarını etkileyen içerikler oluşturabilirsiniz. Sektör dinamiklerine, gelişmelerine ve tecrübelerinize yer vereceğiniz içerikler ile hedef kitlenizin firmanız hakkınızda daha çok bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz.

 

İçerikleriniz sektörünüzle uyumlu olmalı

Firmanızın sektörü, geliştirdiği ürün ve vizyonu  ile oluşturacağınız içerik arasında mutlaka uyumlu olmalıdır. Blogda yer alan içerikler hedef kitlenize hitap etmiyorsa beklentiniz altında geri dönüşler alabilirsiniz.

Bloglarınızı sosyal medya kanallarınızdan da yayınlayarak ve sponsorlayarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Web sitenize entegre edeceğiniz bir blog sayfası ile markanızın dijital pazarlamasını yapabilir ve marka bilinirliğini arattırabilirsiniz.

Oya Ayanoğlu

Kaynak:

https://www.brandingturkiye.com/markalar-icin-blog-icerikleri-onemlidir/

https://unicodigital.com/blog-pazarlama-nedir/