Yerli Girişimin FIFA 2022 Dünya Kupası İçin Geliştirdiği Jamaheer Uluslararası Başarı Elde Etti 2 dakikada okunabilir

Yerli Girişimin FIFA 2022 Dünya Kupası İçin Geliştirdiği Jamaheer Uluslararası Başarı Elde Etti 2 dakikada okunabilir

Yerli girişim intouch, Katar’da düzenlenen FIFA 2022 Dünya Kupası için bir taraftar mobil uygulaması geliştirdi. Arapçada taraftar anlamına gelen Jamaheer olarak adlandırılan uygulama 97 ülkede indirildi. 2023 Asya Kupası’nda da kullanılacak uygulama yerli girişimin global arenada büyük popülarite yakalaması muhtemel.

intouch’ın geliştirdiği taraftar mobil uygulaması Jamaheer şu ana kadar 97 ülkeden indirildi.

Katar’ın 2022 Dünya Kupası taraftarlarını bir araya getiren bilgi, iletişim ve etkileşim platformu olan Jamaheer mobil uygulamasını Türk girişim ‘intouch’ geliştirdi. Arapça’da “Taraftar” anlamına gelen “Jamaheer” isimli uygulama, App Store ve Google Play’de dünya genelindeki futbolseverlerin ilgisini çekiyor.

Uygulama sayesinde dünyanın dört bir yanından futbol taraftarları dijital platformda birbirlerine ulaşabiliyor.

Uygulamanın fark yaratan özelliği ise, taraftarların da paylaşım, yorum, beğeni ve anketlerle futbol coşkusuna katkıda bulunabilmesi. Taraftarlar kendilerine özel profil sayfaları oluşturarak, fotoğraf, video paylaşımları yapabiliyor, diğer taraftarlarla yorumlar ve paylaşımlar üzerinde etkileşime geçebiliyorlar. Bu sayede alışkın oldukları sosyal medya deneyimleri ile futbol dikeyinde eşsiz bir deneyim yaşayabiliyorlar.

intouch Kurucu Ortağı ve CEO’su Seçil Kavaş Akköse, “Bir Türk teknoloji girişimi olarak, Katar’a dünya çapında kullanılacak kalıcı bir taraftar mobil uygulaması geliştirmekten büyük gurur duyuyoruz” dedi.

intouch’ın fark yaratan yanlarını Seçil Kavaş Akköse şöyle anlatıyor: “Bir kadın mühendis, kadın girişimci ve CEO olarak, Intouch’ın Türkiye’den çıkan potansiyeli yüksek teknolojik girişimler arasında yer almasından çok büyük bir gurur duyuyorum. Özellikle teknolojide kendini sürekli yenilemenin ve gelişmenin kritik olduğu bir ortamda Intouch’ın da benim de kendimizi sürekli geliştirmemizin ne kadar önemli olduğunun farkındayım ve bu zorlu yolculuğa hazırız. Innogate’in İngiltere pazarına açılma konusunda bize büyük bir değer katacağına inanıyorum.” 

Bu haber, https://onedio.com/haber/yerli-girisimin-fifa-2022-dunya-kupasi-icin-gelistirdigi-jamaheer-uluslararasi-basari-elde-etti-1113608 adresinden elde edilmiştir.