BİRLEŞİK KRALLIK PAZARINA GİRİŞ VE GLOBALE AÇILMA 5 dakikada okunabilir

BİRLEŞİK KRALLIK PAZARINA GİRİŞ VE GLOBALE AÇILMA 5 dakikada okunabilir

Birleşik Krallık’ın neden büyük işletmeler ve yenilikçi girişimler için bir cazibe merkezi olduğunu hiç merak ettiniz mi? Yaygın kanının aksine, Birleşik Krallık sadece ikonik balık ve cips ya da çift katlı otobüslerden ibaret değil!

Birleşik Krallık, yenilik ve teknoloji üzerinde çalışan çok uluslu şirketler için bir yuva olmasının yanı sıra, her büyüklükteki pek çok uluslararası şirketin küresel veya Avrupa yönetim merkezini içinde barındırır.

Ülkenin sağlam ve esnek iş ortamı, istikrarlı büyümeyi, ticareti ve yatırımı teşvik ederek, önemli satın alma gücüne sahip varlıklı bir tüketici tabanı oluşturmasını sağlar.

Uluslararası düzeyde küresel ortak dil olarak kabul edilen İngilizcenin yaygın şekilde benimsenmesi, ticari yasaları, destekleyici bir finansal ortam, geçerli zaman diliminde stratejik bir coğrafi konum… Tümü Birleşik Krallık’ı iş kurmak, genişletmek ve gelişmek için en uygun pazarlardan biri haline getiriyor.

 

 

60 milyondan fazla potansiyel müşteriyle dolup taşan Birleşik Krallık’ta işinizi büyütmek isterseniz, göz önünde bulundurmanız gereken 4 nokta var:

1- Vergi ve Teşvikler

Birleşik Krallık, şu an için net küresel zenginliğin çoğuna sahip G7 ülkeleri arasındaki en düşük kurumlar vergisine sahip konumda bulunuyor ve bu sebeple Avrupa’da oldukça rekabetçi rol üstleniyor. Birleşik Krallık’ın iş dünyasına karşı dost yapısının yanı sıra yerli ve global şirketlere esneklik sağlayan bir dizi vergi indirimi fırsatı yatırımcıları kendine çekiyor.

2- Yetenek ve İşgücü

Küresel yetenekleri kendine çekme konusunda Avrupa’nın en iyi ekonomisi arasında Birleşik Krallık yer alıyor. Bunun yanı sıra İtalya, Fransa ve Almanya’dan daha düşük işgücü maliyetlerine sahip olması da onu Avrupa’nın en büyük işgücüne sahip bölgesi konumuna yükseltiyor.

3- İnovasyon ve Sürdürülebilirlik

Birleşik Krallık; Küresel İnovasyon Endeksi’ndeki etkileyici konumu, Google ve Amazon gibi dev firmaların Avrupa merkezlerine ev sahipliği yapması ve yüzlerce yıllık üniversiteleri ile ileri araştırma ve teknolojinin merkezindedir.

Bu avantajlar, hükümetin önemli teşvikleri ile birlikte, bölgeyi Ar-Ge girişimleri için kazançlı bir merkez haline getirmektedir.

Bütün bunlar kapsamlı bir fikri mülkiyet sistemi ve rakipsiz dijital altyapı ile birleştiğinde, İngiltere’yi refaha giden karşı konulmaz bir sıçrama tahtası haline getiriyor.

Ancak bölgenin cazibesi yalnızca inovasyon ile sınırlı değil. Günümüz dünyasının en önemli gündem maddesi olan sürdürülebilirlik, İngiltere’nin başı çektiği bir başka alandır. Birleşik Krallık, mevcut teknolojisi ve ilerici araştırmalarıyla net sıfır karbon ekonomisine geçişin yolunu açıyor. Son 30 yılda Birleşik Krallık, ekonomik başarı ve çevresel sorumluluğun bir arada yürüyebileceğini göstermiştir.

Birleşik Krallık hükümeti, 2050 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonuna ulaşmak için yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülük benimseyen ilk büyük ekonomi oldu. Hükümet bu taahhüdünü, 68.000 çevre dostu iş yaratan ve 22 milyar sterlinlik özel yatırım çeken ‘Yeşil bir sanayi devrimi için on maddelik plan’ ile yerine getiriyor.

4- Altyapı ve Serbest Limanlar

Avrupa’daki en büyük hava taşımacılığı sistemine sahip olmasının yanı sıra, dünyanın en büyük açık deniz rüzgâr çiftliği tarafından desteklenen sağlam bir enerji şebekesinin yer alması, Birleşik Krallık’ı temiz enerji üretiminde öne çıkarıyor. Gelişmiş karayolu ve demiryolu sisteminin yanı sıra 100 deniz limanından faydalanma imkânı da altyapının gücünü ortaya koyuyor.

Dahası, Freeportlar, işletmelerin büyümesi için uygun bir ortam ve heyecan verici fırsatlar yaratan Birleşik Krallık’ta küresel ticaret, yatırım ve yenilik için yeni merkezler haline gelmektedir. Bu kapsamda Hükümet, Birleşik Krallık’ın dört bir yanına bir dizi vergi avantajı, esnek ve yeni bir gümrük prosedürü sunan Freeportlar’ı yaygınlaştırıyor!

 

 

Innogate UK, Globale Açılmak İçin Yanınızda!

Birleşik Krallık pazarına açılmak için pek çok cazip fırsatı kaçırmak istemeyen ve küresel rekabette önde olmayı hedefleyen yatırımcılar için Innogate UK burada devreye giriyor. Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı, yolculuğunuzun her aşamasında devamlı destek sözü veriyor. Innogate UK ile deneyimli uzmanlardan oluşan bir ekiple birlikte stratejinizi ve hazırlık sürecinizi iyileştirebilir, ideal iş ortakları ile şirketinizi sorunsuz bir şekilde birleştirebilirsiniz. Ertelemeyin! Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nda yerinizi alıp küresel dünyaya açılmak için şimdi harekete geçin!

Kaynak: https://www.great.gov.uk/international/content/investment/why-invest-in-the-uk/