Innogate USA Programı

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı olarak; ülkemizin ekonomik kalkınmasının teknoloji ile var olacağına inanıyor ve Türkiye’deki firmaların ihracat geliri elde etmesini sağlayacak online globalleşme programımız ile firmalarımızın uluslararası bağlantılara erişim, yeni pazarlara açılma, iş modeli ve stratejisi geliştirme fırsatlarını dedike bir ekip kolaylaştırıcılığında 360 derece bir içerik ile sunuyoruz.

ADIM – I

GLOBALLEŞMENİN İLK AŞAMASI: “INNOGATE ONLINE”

Uluslararası uzmanlarla hazırlanın:

Geliştirdiğimiz online globalleşme programı sayesinde, yalnızca 5 haftada toplam 55 saat eğitim/seminer, 17 saat birebir danışmanlık oturumları ile hangi pazara açılmanız gerektiğini tespit ederek hedef pazara açılma sürecinde ihtiyaç duyacağınız tüm konularda Innogate’in uluslararası uzmanları size destek olsun. Uzmanlarımız, iş modelinin hedef pazara uyarlanması, müşteri edinme ve fiyatlama stratejilerinin oluşturulması, pazarlama stratejileri ile müşteri edinme kanallarının yaratılması, müşteri hedef kitlesi tabanlı satış funnel’ı yaratma ve yönetimi, finansal modelleme ve ölçeklenebilir büyüme gibi konulara odaklanmanızı sağlayacak.

Strateji koçunuzla birebir çalışın:

“Innogate Online” sürecinde size özel atanan koçlarımızdan, yeni bir pazara açılırken ihtiyaç duyacağınız tüm konularla ilgili birebir koçluk alın.

Uluslararası danışman networkünden faydalanın:

Innogate Online sürecinde her hafta farklı uzmanlık alanında tanışacağınız danışmanlarımızın yanı sıra; Innogate’in globalde yüzlerce, alanında uzman ve profesyonel danışmanları ile ihtiyacınıza yönelik olarak iletişime geçin.

Online globalleşme arşivinden yararlanın:

Daha önceki Innogate programlarımızdaki onlarca global uzmanın hazırladığı; sunum, içerik, video ve kullanılabilecek materyaller gibi kaynaklardan sağladığımız platform üzerinden 6 ay süreyle beslenin. Ekibinize global pazara açılma kültürü aşılayın.

PR desteğimizle görünürlük kazanın:

İTÜ ARI Teknokent’in PR gücünden faydalanın. Program boyunca firmanızın hedef, görüş ve vizyonunu dijital mecralarımızdan duyurarak, görünürlük kazanın.

ADIM – II

GLOBAL SATIŞA ODAKLANIN: “INNOGATE ONLINE CONNECT”

Sektörel pazar koçunuzla global pazara entegre olun:

Sektörünüze ve ihtiyacınıza özel belirlenen, pazarın kalbinden, alanında uzman pazar koçlarımızla kuracağınız online bağ sayesinde, ABD pazarının dinamiklerine ve sektör networküne giriş için nokta atışı destek alın.

Globaldeki satış temsilciniz ile tanışın:

Satışta sınırlar size engel olmasın. Innogate sonrası firmanızın satış temsilcisi olarak birlikte çalışmaya başlayabileceğiniz; ihtiyacınıza uygun olarak belirlediğimiz, potansiyel ekip üyenizle tanışın.

Potansiyel partner ve müşterinizle temasa geçin:

Global partner ağımız sayesinde ayarlayacağımız iş geliştirme görüşmeleri ile online olarak potansiyel partner ve müşterilerinizle bir araya gelin.

Innogate Alumni ağına katılın:

2014 yılından beri Innogate’e katılan 100’den fazla firmamızın bulunduğu ağımıza katılın; sizinle aynı yollardan geçen teknoloji şirketinin deneyiminden yararlanın; destek alın.

Online globalleşme arşivinden yararlanın:

Daha önceki Innogate programlarımızdaki onlarca global uzmanın hazırladığı; sunum, içerik, video ve kullanılabilecek materyaller gibi kaynaklardan sınırsız süreyle beslenin.

Innogate firması olmanın ayrıcalıklarından yararlanın:

İTÜ ARI Teknokent’in PR gücünden faydalanarak, görünürlüğünüzü pekiştirin. Tamamen teknoloji ve iş dünyası odaklı 80.000 + mail listemizde gelişmeleriniz konu edilsin, sosyal medya hesaplarımızda ve blogumuzda sizinle ilgili gönderiler çıksın, firmanızı tanıtıcı video röportajlar yapılsın, teknoloji ve ekonomi basını sizinle özel haberler gerçekleştirsin.

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent ekosisteminin parçası olun:

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent’in gücünü arkanıza alarak, yerel ve global pazarda marka bilinirliğinizi pekiştirin. Networkümüzdeki potansiyel iş birliği ve sinerji imkanlarından yararlanın. İTÜ ARI Teknokent firmaları listesi içerisinde yer alarak; sadakat programları, kurumsal firmalar, yatırımcılar ve girişimlerle birebir tanıştırma destekleri, İTÜ ARI Teknokent Kariyer Sitesi’nde ilan açma gibi pek çok olanaktan faydalanın. Ayrıca Innogate partneri olan, uluslararası bilinirliğe sahip danışman kurumlar ve/veya hızlandırma programları ile tanıştırılarak bir adım öne geçin.

ABD pazarındaki iş yapış pratiklerini keşfedin:

İdari ve yönetimsel ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere finans, vergi, iş hukuku, ticari vize, şirketleşme, satış, pazarlama ve strateji gibi konularda alanında fark yaratan önemli isimlerin Innogate’e özel verdiği seminerlere katılın. Daha önce globalleşme sürecinden geçmiş firmaların başarı hikayelerini dinleyin ve fikir alışverişi yapın.